CFO במיקור חוץ לסטארטאפים

כשזה נוגע לתוכניות, הכל מתחיל ונגמר בתקציב. תפקידו של CFO לוודא עמידה בתקציב תוך הבנת צרכי הסטארטאפ, הכרת הנפשות הפועלות, הימנעות מהוצאות מיותרות ואיתור הזדמנויות פיננסיות, הטבות מיסוי, כשלים מערכתיים ועוד.

סמנכ"ל כספים במיקור חוץ עושה הרבה מעבר לבקרה פיננסית: הובלה ליעדים, גיבוש אסטרטגיה ובקרה על נהלים מסייעים להגדיל את יכולת הצמיחה הטבעית של הסטארטאפ.

היתרונות שלנו

הבנת הצורך

הבנת הסטארטאפ באופן מעמיק. חלוקה למוקדי רווח ומיפוי הוצאות

תוכנית מקצועית

בניית תקציב שנתי או תוכנית עסקית המשקפות יעדים ברי השגה

אנחנו כאן אתך

ליווי מקצועי של כלכלן בכיר או רואה חשבון לצד צוות הנהלת חשבונות

השגת המטרה

שיפור הרווחיות והשגת שליטה פיננסי מלא וניהול חכם

למה כדאי לגייס CFO חיצוני?

אנחנו מספקים שירותי CFO חיצוני לסטארטאפים ממגוון תעשיות ומגזרים. שירות CFO חיצוני מאפשר לך לגייס את כישוריו של איש פיננסים בכיר בעל ניסיון רב, שנשא משרת סמנכ"ל כספים במספר חברות מובילות ויכול להראות הצלחות שהוביל בתחום זה. אך ללא העלויות המשמעותיות לגיוס תפקיד זה בשדרה הניהולית בעסק.

CFO הוא חלק משמעותי בשדרה הניהולית של הסטארטאפ ועלות השכר שלו נאמדת בעשרות אלפי שקלים בחודש. שכר חודשי לסמנכ"ל כספים נע בין 33,000 עד 50,000 ש"ח בחודש לפני עלויות מעביד נוספות. 

סטארטאפים בתחילת דרכם או עם תקציב מוגבל לא יכולים לעמוד בדרישות השכר הגבוהות של סמנכ"ל כספים ולרוב גם לא צריכים סמנכ"ל כספים פנימי במשרה מלאה. לעתים מה שנדרש הוא אדם מוכשר ובעל ניסיון שידע לנתב את הסטארטאפ לכיוון הנכון עבורו בתשלום נמוך משמעותית על פי היקף הדרישות. ניהול כספים חיצוני נותן לכם בדיוק את זה! 

תכנון אל מול ביצוע – בתחילת כל תהליך התכנון הפיננסי הוא אבן דרך משמעותית מכמה סיבות:

1. קביעת מסגרת תקציב וצפי הכנסות שנתי

2. קביעת יעדים מוגדרים באופן חודשי ורבעוני (מאפשר ביצוע בקרה תקציבית)

3. חלוקה של הפעילות למרכזי רווח

4. ניתוח המצב הקיים ויצירת תוכנית פעולה לביצוע

כל אלה נעשים יחד עם CFO חיצוני שהינו איש מקצוע בעל ניסיון, המאפשר לך לקבוע איך נכון לחברה לפעול בהתאם למצבה הנוכחי וליעדים הרצויים. 

CFO במיקור חוץ לסטארטאפים הוא כוח עזר מקצועי שתפקידו לנהל ולשלוט על הפן הפיננסי בסטארטאפ כדי ששדרת הניהול תקבל את הנתונים הנדרשים על מנת לקבל החלטות מושכלות בכל רגע נתון.

אחד מהכישורים הנדרשים מ- CFO מקצועי היא התמודדות עם שינויים או תקנות רגולטוריות על מנת להפוך אותן להזדמנות כספית לרווח. הסביבה הרגולטורית היא הזדמנות משמעותית להפוך את החברה לתחרותית בשוק אל מול המתחרים. 

ניסיון נוסף שמהווה יתרון הוא ההיכרות עם הפן הטכנולוגי. סמנכ"ל כספים אשר מעורה בהתפתחויות והכלים הטכנולוגיים בשוק מאפשר לחברה לקבל החלטות נכונות יותר תפעולית וכספית. 

והחלק החשוב ביותר בתפקיד זה הוא הכישרון בהבנת מספרים, דוחות ומסמכים אשר מתרגמים להזדמנויות עסקיות שיגדילו הכנסות, יפתחו מקורות הכנסה חדשים או יצמצמו הוצאות. כישרון זה נבנה עם הזמן ולכן חשוב לבחור סמנכ"ל כספים חיצוני לעסק אשר מבין את הסביבה העסקית בה החברה פועלת.

תפקידו של CFO חיצוני מטעם חברה להנהלת חשבונות קשור באופן טבעי לתחום הכספים בחברה. הוא למעשה שותף לעיצוב האסטרטגיה של החברה ותורם לתהליכי קבלת ההחלטות יחד עם מנהלי החברה. מלבד אחריות על תחומי הנהלת חשבונות, ביצוע בקרה תקציבית, תכנון תקציב שנתי והובלת גיוסים או תהליכי מימון אל מול גורמים פיננסים. סמנכ"ל הכספים מהווה יועץ בעל הבנה מעמיקה של ההשלכות וההזדמנויות העסקיות ולכן הוא אחראי לוודא כי המודל העסקי נבנה באופן נכון לחברה ומאפשר לה פעילות נכונה לאורך זמן.

שירות CFO במיקור חוץ מספק לכם גורם מקצועי שמוביל משברים פיננסיים או מייצר הזדמנויות על מנת לוודא כי הסטארטאפ ממשיך בכיוון הנכון.

משקיעים בהצלחה שלך

אתה רגיל לשמוע מספקים שונים "תשלם – תקבל".

אנו מבינים כי ההצלחה של הסטארטאפ שלך, היא ההצלחה שלנו. זו בדיוק הסיבה כי סטארטאפים רבים מצאו אצלנו בית חם ומקצועי במשך שנים רבות, מתוך ידיעה שמנהלי הכספים של The Founders לא רק בונים הצלחות, אנחנו בונים מערכות יחסים של שותפות עסקית, לטווח הארוך, בדרך ליעדים חדשים ובעיקר להצלחות כלכליות ועסקיות.
נשמח להכיר וללמוד כיצד נוכל לסייע להצלחה של הסטארטאפ שלך, עכשיו ובעתיד.

אתם בטח מכירים חלק מהשותפים העסקיים שלנו: